Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

День Захисника України та Українського козацтва у загальноосвітніх навчальних закладах

   День захисника України співпадає зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва. Крім того, 14 жовтня відзначається як день створення Української повстанської армії. З 2015 року День захисника України та Українського козацтва є державним святом, до відзначення якого долучилися заклади загальної середньої освіти Уманського району.

   «Козацькому роду нема переводу» – саме під таким гаслом пройшов день для учнів 1-4 класів Посухівського НВК. Маленькі патріоти згадували про мужність та звитягу славних козаків, віддали шану захисникам на Сході України, а також весело та пізнавально провели час.

   У Косенівському НВК учні брали участь у конкурсі читців патріотичних віршів, вшанували пам'ять полеглого місцевого захисника Звездогляда Віталія та протягом дня фотографувалися біля тематичного куточку, встановленого керівником гуртків ЦДЮТ Вовнянко Іриною Володимирівною.

   У Бабанській ЗОШ день минув під гаслом «Будемо гідні слави Героїв!». Учні школи вшанували пам'ять полеглих захисників, а також взяли участь у конкурсній виставці «Ми діти козацького роду!». Колектив учнівського самоврядування школи підготував та презентував відеовітання «З Днем захисника України! З днем Українського козацтва!».

   Учні Родниківської ЗОШ з нагоди свят декламували авторські вірші та вірші відомих українських письменників, які об'єднали у відеовітанні.

   Ряд цікавих і зміст основних заходів пройшов у Полянецькій ЗОШ. У шкільній бібліотеці діти мали змогу переглянути книжкову виставку «Історія козаччини: від минулого до сьогодення». На уроках історії п'ятикласники здійснили уявну подорож в часи козацтва, а для учнів 10-11 класів був проведений історичний журнал «Від козацтва до УПА». Для старшокласників педагог-організатор провела козацьку вікторину «Де козаки, там і слава!» та відеолекторій «Цікаві факти з життя козаків». Вчителі-початківці для своїх вихованців провели інтерактивну гру «Ми – маленькі козачата», а на уроках фізичного виховання – естафету «Козацькі перегони». Не забули учні і про Героїв-захисників.  Вони власноруч виготовили символічні сердечка з побажаннями миру та здоров'я захисникам України на Сході, які були передані у волонтерський центр «Разом», а також привітали листівками своїх односельців – бійців АТО.

   Учні та вчителі Сушківської ЗОШ відроджували в цей день традиції славних лицарів України. Протягом тижня у школі діє виставка літератури про козаччину. Щорічною традицією стало вітання зі святом чоловічої половини працівників школи учнями 5 класу вітальними листівками, стінгазетою та власноруч зробленими подарунками. Учнями 8 класу було створено фотозону «Ми роду козацького діти». Також з нагоди свята у школі провели козацький квест «Пропала булава» та в рамках гри «Джура» змагання між 5-7 і 8-10 класами.

   Напередодні свята в Оксанинській філії Бабанської ЗОШ учні 1-4 класів взяли участь у козацькому квесті, в рамках якого збирали пазли, малювали та дізнавались багато цікавої інформації. Також було проведено конкурс малюнків «Козацька слава» та вікторина «Що ти знаєш про козаків?».

   У Дубівському НВК пройшов ряд цікавих і змістовних заходів: спортивні ігри та естафети «Козацькі перегони» (1-2 кл.), усний журнал «Від козацтва до УПА», «З Днем Захисника України!», козацька вікторина (9-11 кл.), виховний захід «Козацькому роду нема переводу!» (2,7,10 кл.), екскурсія-похід в природу та розкладання намету учнями 5 кл., виховні години та відеолекторії на козацьку тему, виготовлення вітальних листівок, міні-виставка у шкільній бібліотеці.

   Класні керівники Краснопільської філії Родниківської ЗОШ провели у своїх колективах години спілкування «Наша слава козацька не вмре, не загине!», бесіди «Ми – нащадки козацької слави» та козацькі розваги.

   У Доброводівському НВК педагоги провели для учнів козацькі розваги (5-8 кл.), онлайн-тестування «Рятівник» та «Відун», розважальну годину «Козацька каша», посвяту у козачата (1 кл.), виставку стінгазет, малюнків «Славні козаки» та змагання по стрільбі.

   Також у закладах освіти Уманського району  відбувся шкільний етап  Всеукраїнської дитячо-юнацької  військово-патріотичної гри «Сокіл»  (»Джура»).

   Активну участь у заходах, з нагоди Дня захисника України,взяли вихованці та керівники ЦДЮТ. Зокрема, вихованці гуртка «Від ремесла до творчості» виготовили патріотичні брелки  для ключів, літературний батл влаштували вихованці гуртка «Юні мовознавці»,    учасники студії образотворчого мистецтва підготували чудову виставку малюнків на козацьку тематику  та зробили тимчасове патріотичне татуювання  у техніці мехенді. Юні туристи із Сушківки здійснили одноденний похід, де на практиці відтворили козацькі звичаї та навчилися виживати в екстремальних умовах. Вихованці театрального гуртка «Вербиченька» взяли участь у вікторині «Що ти знаєш про козаків?» та провели конкурс тематичних малюнків.

   Насиченість проведених заходів вкотре демонструє високий рівень патріотичного виховання у навчальних закладах району! Спільна праця педагогів готує для дорослого життя нове покоління патріотів, захисників, славних синів і доньок Незалежної України!« повернутися до списку новин