Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ВИМІР ОНОВЛЕНОГО ЗМІСТУ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ ЯК ПОСТУП ДО НОВОЇ ЯК ПОСТУП ДО НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ»

     29 листопада 2018 року на базі факультету інженерно-педагогічної освіти відбувся науково-практичний семінар «Компетентнісний вимір оновленого змісту технологічної освіти як поступ до нової української школи». Учасниками семінару були викладачі університету, вчителі трудового навчання шкіл м.Умані, Маньківського та Уманського району Черкаської області.

      Із вітальним словом на початку роботи семінару виступили: перший проректор Уманського державного педагогічного університету  імені Павла Тичини доктор педагогічних наук, професор Андрій Гедзик, декан факультету інженерно-педагогічної освіти доктор педагогічних наук, професор Станіслав Ткачук та завідувач кафедри технологічної освіти доктор педагогічних наук, професор, Андрій Терещук.

     Змістовною була доповідь Андрія Терещука на тему «Навчальна програма з трудового навчання: стан, перспективи компетентнісного навчання», в ході якої було розкрито проблеми підготовки вчителя трудового навчання. Професор Андрій Терещук закцентував увагу на тому, що особливостями впровадження оновленої програми як поступу до нової школи, є визначення як загальних завдань – формування в учнів ключових компетентностей, так і специфічних завдань трудового навчання, до яких відноситься формування проектно-технологічної компетентності. Реалізація програми з трудового навчання для 5-9 класів, уважне вивчення і впровадження учителями  рекомендацій відображених у пояснювальній частині програми, слугує своєрідною пропедевтикою предмету до його «переходу» у нову українську школу.

     В ході обговорення проблем трудового навчання виступили (викладач кафедри технологічної освіти Наталія Сусла, методист Маньківського районного методичного кабінету Юрій Городецький, завідувач РМК відділу освіти, молоді та спорту Ірина Світова.

     Під час роботи науково-практичного семінару було проведено майстер-класи викладачами факультету (Віталій Потапкін, Віта Марценюк) та вчителями Уманської міської гімназії Оксаною Кліщ, Оленою Мороз).

     Тематика семінару викликала зацікавленість у вчителів трудового навчання регіону і на їх численні запитання були дані вичерпні та аргументовані відповіді професором Андрієм Терещуком.« повернутися до списку новин