Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

Із почуттям гордості та шани

     Травневі дні, які нарешті принесли довгоочікуване весняне тепло, насичені піднесеними та сумними для українців датами, які демонструють непростий шлях України до своєї незалежності. 18 травня – День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, 19 травня – День пам'яті жертв політичних репресій. Також 18 травня відзначається День Європи, а сьогодні – 16 травня – День вишиванки.

     Здається, у близькості цих днів щось глибоко символічне. В єдине ціле сплелись споконвічні мрії українців про краще майбутнє, ідея вільної незалежної соборної держави, а також почуття духовної та етнічної ідентичності українців, які ґрунтуються на загальнолюдських європейських цінностях. У ці дні віддаємо дань шани мужнім синам та дочкам України, які стали жертвами політичних репресій та переслідувань. Усе це вилилося урочистими зборами-флешмобом працівників державних установ Уманщини біля погруддя Тарасу Шевченку в селі Родниківка за участі першого заступника голови Уманської райдержадміністрації Сергія Петровича Жорницького.

     Майже у повному складі був представлений відділ освіти, молоді та спорту Уманської РДА на чолі з Борисом Борисовичем Бондарем.

   Розгортанням державного прапора та хоровим виконанням гімну учасники заходу продемонстрували, що ми – господарі на своїй рідній землі. Учні Родниківської школи прочитали поезії видатного поборника вільної України Тараса Шевченка. Потому учасники заходу поклонилися Кобзарю та поклали квіти до його погруддя.

     Таку ж акцію працівники державних установ Уманщини цього дня, 16 травня, провели біля пам’ятника Тарасу Шевченку в місті Умань.  

    Усіх учасників переповнювали почуття гордості за те, що попри століття гноблення, репресій, русифікації Україна вирвалася з пазурів двоголового імперіалізму. На шляху вступу до Європейського Союзу Україна взяла на себе обов’язок впроваджувати та захищати європейські цінності, одні з яких – відсутність політичних репресій.

     Наслідками сталінського комуністичного терору в Україні у 1937–1938 рр. стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація. За період Великого терору на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів.

    Тисячі борців за свободу, яких було вбито, депортовано, засуджено за політичними статтями та піддано іншим видам репресій, у вільній Україні отримали шанс на відновлення  історичної справедливості, захист честі й гідності, своїх прав і свобод.

     Сьогодні ми можемо вільно думати і висловлюватися, виїжджати за кордон, носити вишиванки, розмовляти і публікуватися українською мовою. Цінуймо демократію, шануймо свої державні символи, духовну та матеріальну культуру і водночас – не забуваймо час від часу оглядатися назад.  Слава Україні!

За матеріалами Відділу взаємодії з громадськістю

апарату Уманської райдержадміністрації« повернутися до списку новин