Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

   День української писемності та мови – свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

   До відзначення Дня української писемності та мови доєдналися керівники гуртків і вихованці КЗ "Центру дитячої та юнацької творчості" та загальноосвітні заклади району. У навчальних колективах було проведено вітальні рубрики, челенджі, квести, виставки, написання Всеукраїнського радіодиктанту.

   Зокрема, цікаві відеорубрики та вітання було відзнято вихованцями театрального гуртка "Вербиченька" при Танському НВК.

   Також відеовітання надіслали вихованці театрального гуртка при Полянецькій ЗОШ.

   Черговий тематичний випуск інформаційного центру Моя Косенівка презентував колектив Косенівського НВК.

   Учні Бабанської ЗОШ взяли участь у І етапі конкурсу з української мови імені Петра Яцика та доєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту. Також протягом тижня старшокласники проходять Всеукраїнський онлайн-квест “Диво барвінкове”.

   У Доброводівському НВК окрім написання Всеукраїнського радіодиктанту та участі у конкурсі імені Петра Яцика було проведено поетичні хвилинки “Мово моя українська – батьківська, материнська.”, квест “Із витоків української писемності”.

   У Полянецькій ЗОШ день розпочався з онлайн-лінійки. На уроках музичного мистецтва діти виконали Гімн українській мові, який щорічно виконували усім шкільним колективом під час урочистостей з нагоди свята. На класних годинах учні переглянули відеоурок-презентацію “9 листопада – День української писемності та мови”, а молодші школярі виготовили лепбук “Рідна мова – не полова, її за вітром не розвієш” та переглянули відеоказку про українську мову, а також взяли участь у конкурсі поезії "Барви рідного слова". Учні 8-11 класів написали Всеукраїнський радіодиктант. Також у цей день стартував І шкільний етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

   В Оксанинській ЗОШ відбулась ілюстративна виставка “Мова – це глибина тисячоліть”, яка булла підготовлена бібліотекарем Н.І.Лібер. Учитель української мови та літератури К.Д. Криворучко розповіла учням про заснування Дня української писемності та мови і провела І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Також було проведено гру “Я знаю? Я знаю...Я знаю!”, під час якої учні розгадували QR коди, дивились відеоролик та давали відповіді на запитання. Кожен учасник гри мав змогу продемонструвати себе як знавця мови!

   Проведені заходи дали можливість кожному відчути причетність до єдиної великої родини шанувальників українського слова! Такі свята гартують усіх нас на шляху зміцнення державності, формування громадянського світогляду!« повернутися до списку новин