Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

Естафета пам’яті

   8 травня – День пам'яті та примирення. Сумна, але водночас радісна дата для всіх нас.

   Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу. Друга світова війна залишила слід у кожній родині. На жаль, вже майже не залишилося живих свідків та учасників тих страшних подій. Але живе пам'ять про них. Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність та безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, якої зазнало людство.

   З цього приводу педагогами Центру дитячої та юнацької творчості протягом 5-9 травня проведено «Естафету пам’яті» онлайн. Вихованці ЦДЮТ долучилися до Всеукраїнських челенджів «Передай мак пам’яті – вшануй загиблих на війні»; «Ми вдячні Вам за мирне небо»; «Героїчні сторінки моєї родини».

   А саме: вихованці студії образотворчого мистецтва (керівник Ірина Вовнянко) Головчук Аня, Устілус Костя та Лелека Діана поділилися світлинами своїх малюнків на тему: «Перемога моїми очима». Вихованці гуртків «Юні мовознавці», керівник Людмила Лебедєва та гуртка «Театральна вітальня», керівник Осіпенко Тетянапід гаслом «Пам’ятаємо, перемагаємо!» знімали відео з тематичними віршами та розповідали історії бойового шляху прадідусів та прабабусь.

   Керівник гуртка «Мистецтво дизайну» – Чепіль Тетяна разом зі своєю вихованкою Наталією Чепіль продемонструвала технологію виготовлення «Маку пам’яті» з кольорових стрічок та ниток. Свій майстер-клас з виготовлення квітки маку в’язаної гачком запропонувала керівник гуртка «Народні ремесла» Грицик Аллла, а Будченко  Любов зі своїм вихованцем створила квітку маку з фуамерану. Також вихованці театрального гуртка "Вербиченька" (керівник  Оксана Кифорук) разом з гуртківцями та їх батьками виготовляли різні варіанти маку  квітки пам'яті, вшанувавши усіх загиблих під час Другої світової війни. Долучалася до Всеукраїнської акції «Мак пам'яті» і запропонувала свій майстер-клас Ірина Вовнянко, керівник гуртка «Художній дизайн»,  який радо підтримали вихованці гуртка (Ульяна Костенко, Ярослав і Софія Сквирські), вони виготовляючи маки і листівки, наголошують: "НІКОЛИ ЗНОВУ!".

   Дуже приємним є те, що День перемоги  для підростаючого покоління є не звичайною датою  календаря, а днем коли вони здобули право на вільне і мирне життя. Ми низько вклоняємося всім, хто виборював для нас мир, хто дав нам можливість жити у вільній, незалежній країні, радіти життю, мріяти, любити, ростити дітей, посміхатися сонцю. Наш найголовніший обов'язок – бути гідними їх життєвого подвигу, усіма своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на українській землі!!!« повернутися до списку новин