Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

Всеукраїнська школа онлайн розпочинає трансляцію уроків для школярів 1-4 класів

   У вівторок, 28 квітня, Всеукраїнська школа онлайн розпочинає трансляцію уроків для школярів 1-4 класів.

   Уроки транслюватимуться на YouTube МОН та ще 4-х телеканалах. Програма розрахована на 5 тижнів і складається з чотирьох предметів: української мови, математики, науки та мистецтва.

«Кожен урок триватиме 15 хвилин, що є оптимальним для занять дітей цієї вікової категорії у форматі теле- та онлайн-лекцій. Загалом для дітей початкової школи найкращим є безпосередній контакт і навчання зі своїм вчителем, тому ми не планували робити онлайн-уроки для дітей цього віку. Однак багато батьків та педагогів звертаються до нас із проханням організувати уроки і для початкової школи», – розповіла т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

   Вона підкреслила, що саме через це організатори й вирішили додати до Всеукраїнської школи онлайн наймолодшу ланку.

   «Основна мета проєкту – допомогти дітям початкової школи, які не мають сучасних девайсів, засобів зв’язку (підключення до Інтернету), підтримки дорослих,  вчитися дистанційно. З огляду на кількість звернень щодо організації освітнього процесу для наймолодших, зробити це було нашим обов’язком», – додала Вероніка Селега, Генеральний директор Директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України. 

   Окрім онлайн-версії уроків на YouTube МОН, заняття можна буде дивитися також на телеканалах:

-      1 клас – Піксель

-      2 клас – UA: Перший

-      3 клас – UA: Культура

-      4 клас – Плюс Плюс

   Уроки транслюватимуться у вівторок та четвер з 09:00 до 10:00.

   «Створення телевізійних уроків для молодших школярів потребує наших спільних зусиль. Надзвичайно важливо врахувати вікові особливості та освітні потреби учнів при формуванні програми. Це особливо стосується уваги, реакції та комунікації з викладачем. Саме тому онлайн-версію уроків буде перекладено жестовою мовою. ЮНІСЕФ сприяє забезпеченню доступу до якісної та інклюзивної освіти для всіх дітей в Україні, як-то за допомогою дистанційної освіти, так і якісного навчання вдома під час карантину», – підкреслює Лотта Сильвандер, голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

   Головний методист початкової школи проєкту Інна Большакова розповіла, що при плануванні уроків організатори намагалися пов’язати їх із життям дітей, їхніми уподобаннями, звичною атмосферою дому, а також із новітніми технологіями.

   «Сучасні діти – активні і непосидючі, і втримати їх біля екранів на уроках – завдання вкрай складне. Але ми сподіваємося, що будемо наближатися до його вирішення, щоб кожна дитина сказала: хочу вчитися», – пояснює Інна Большакова.

   Проєкт став можливим завдяки спільним зусиллям Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Pinchuk Art Centre, Національного художнього музею України, проєкту “Книга-мандрівка. Україна”, громадської спілки “Освіторія”, а також понад 20 педагогів, що зголосилися стати вчителями для усієї країни. Зйомки уроків відбуваються у Новопечерській школі м. Києва.

 « повернутися до списку новин