Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

Про відзначення Міжнародного дня рідної мови в Родниківському закладі загальної середньої освіти

    21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» – звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.

 

     В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови». Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України.

        Відзначали це свято і в Родниківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені Т. Г. Шевченка.

   Напередодні, 15 лютого вперше у нашій школі проходив Всеукраїнський конкурс з українознавства «Патріот». Учасниками цьогорічного конкурсу стали учні 2-А, 3-А, 3-Б класів (класні керівники Л. П. Медвідь, Ю. А. Миколаєнко, Н. В. Марунич) та 6-Б класу (вчитель української мови та літератури В. П. Іщенко). 

     Конкурсні завдання були цікаві, веселі й доступні дітям з різним рівнем підготовки. Вони містили запитання з мови, країнознавства, літератури та відображали різнобічну інформацію про Україну.

   За період існування конкурс став захоплюючою мандрівкою у світ мови та літератури, історико-культурного розмаїття України, майданчиком для урізноманітнення навчального процесу та удосконалення здобутих знань.

     21 лютого проведено тематичну інформаційну лінійку «Я так люблю, я так люблю тебе, моя співуча українська мово!» (вчитель української мови та літератури Л. Д. Лебедєва).

     З вихованцями групи продовженого дня низку заходів організувала вихователь В. О. Дон.

     Діти створили плакат «Мова наша – найкраща у світі».

   Складали асоціативний кущ «Моя мова барвінкова» Відповідали на питання вікторини «Мовний водоспад».

     У 4 класі проведено виховну годину «Минуще все, лиш слово не мине» (класний керівник Л. А. Миколаєнко).

     Виховна година у 3-А класі «Мово моя українська, батьківська, материнська» (класний керівник  Ю. А. Миколаєнко).

   

     Учні старших класів написали «диктант єдності» (вчитель української мови та літератури Л. Д. Лебедєва).

   

     Учитель української мови та літератури                                                     В. П. Іщенко

 

 « повернутися до списку новин