Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

Конференція педагогічних працівників 2019

     Головною реформою Міністерства освіти і науки, яка має перетворити українську школу на важіль соціальної рівності та згуртованості, економічного розвитку і конкурентоспроможності України є створення Нової української школи, тобто школи, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

     Ключова зміна для учнів стосується підходів до навчання та змісту освіти, адже головне завдання НУШ – виховати інноватора та громадянина, який вміє ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини.

     У дусі Нової української школи 29 серпня 2019 року проходила традиційна конференція педагогічних працівників Уманського району.

     До імпровізованого класу з найсучаснішими партами, розміщеними на сцені, були запрошені поважні гості конференції, відповідальні за впровадження нових освітніх стандартів у навчальних закладах Уманщини. Однокласниками стали: начальник відділу освіти, молоді та спорту Уманської РДА Бондар Б.Б., заступник голови Уманської РДА Жорницький С.П., заступник голови Уманської районної ради Бабкін П.А., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри географії та методики її навчання Уманського держаного педагогічного університету імені Павла Тичини Герасименко О.В. та голова Уманської районної організації Профспілки працівників освіти та науки Петриченко А.Ф.

     На правах “старости класу” педагогічну конференцію розпочав Бондар Б.Б. і запросив до вітального слова Жорницького С.П. У своєму виступі Сергій Петрович закцентував увагу присутніх на фінансовому забезпеченні створення нового освітнього простору в Уманському районі та подякував педагогам за плідну працю. Вітання від голови Уманської районної ради та всього депутатського корпусу передав Петро Андрійович Бабкін.

     Від імені науково-викладацького складу Уманського державного педагогічного університету з початком нового навчального року привітала освітян Уманщини Герасименко О.В. Вона подякувала учасникам конференції та, зокрема, Бондару Борису Борисовичу за плідну співпрацю у розбудові Нової української школи.

    Питання формування на теренах Уманського району нового освітнього середовища піднімали у своїх доповідях інші виступаючі. Це, зокрема, Денисюк Наталія Михайлівна,  директор Полянецької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Якименко Вікторія Миколаївна, завідувач Городницьким ЗДО.

       Співпраця між усіма учасниками освітнього процесу – учителів, учнів, адміністрацій та батьків – наріжний камінь, який допоможе досягти всіх інших результатів. Адже тільки так можливо втілити головну мету: змінити освітнє середовище, впровадити навчання для життя. Про це наголосив у своєму виступі Руслан Анатолійович  Яремчук, голова села Родниківка. батько Яремчук Анни, учениці 1 класу Родниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів та переможиці обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з математики Балашової Марії.

       Начальник відділу освіти, молоді та спорту Уманської РДА Бондар Б.Б.доповів присутнім про стан реформування освітньої галузі в Уманському районі.  Він наголосив, що якісна освіта – запорука успішного майбутнього. Вона була і надалі залишається найвищим національним пріоритетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави. 

    Забезпечення високоякісної освіти в районі  на всіх її етапах і рівнях розглядалися і розглядаються як пріоритетне завдання сьогодення. Відповідно до цих пріоритетів у минулому навчальному році  вживалися заходи щодо забезпечення функціонування галузі освіти, її подальшого розвитку та створення умов для рівного доступу  до якісної освіти. 

     Борис Борисович підвів підсумки роботи за минулий навчальний рік та попросив не зупинятися на досягнутому, а продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку освіти району, закласти фундаментальні підвалини на освітянській царині, які вже не зможуть проігнорувати наступні покоління.

     Кращі освітяни Уманського району отримали відзнаки.

    Від імені учнівського колективу Уманщини з вітальним словом до присутніх звернулася Тисевич Анастасія, учениця 10 класу Родниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г.Шевченка, Президент Ліги старшокласників Уманщини.

   Мирослава Дмитрівна Супрун, вчитель початкових класів НУШ  Посухівського  НВК І-ІІ ступенів, поділилася з присутніми власним досвідом навчання школярів за новими освітніми стандартами, відмітила переваги Нової української школи та труднощі, які потрібно долати вчителям і учням для досягнення успіхів.

    На завершення педагогічної конференції Борис Борисович побажав усім учасникам освітнього процесу міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчих здобутків, миру й злагоди в державі.

 « повернутися до списку новин