Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

Організація роботи з безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти

  12 квітня 2019 року у Черповодівському ЗДО «Капітошка» відбувся семінар-практикум директорів закладів дошкільної освіти. Тема семінару: «Організація роботи з безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти».

  Гостями семінару стали: Сорока Валентин Петрович – інженер групи пожежно-рятувальних робіт 14 державної пожежної частини, старший лейтенант служби цивільного захисту та Кушнір Валентина Миколаївна – доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

   Головною метою семінару було вдосконалення організації роботи з безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти.

  Актуальність вибраної тематики полягає в тому, що раннє дитинство – це унікальний період у житті людини. Саме у цьому віці у дитини формуються основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки. Виховання у кожного вихованця ЗДО активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, формування у дітей елементарної компетенції з основ безпеки життєдіяльності – одне з найактуальніших завдань роботи педагогічного колективу кожного закладу дошкільної освіти.

   Розпочався семінар із екскурсії по Черповодівському закладу дошкільної освіти «Колобок», яку провела завідувач – Шуляк Т. В. Учасників семінару зустріли з посмішками, віршами та піснями справжні господарі закладу – його вихованці.

  Дивовижне враження після себе залишила казочка «Колобок», яку показали діти. У казці діти переконали присутніх, що небезпечно гратися сірниками, таблетками, а також сідати у машину до незнайомців. Малюки нагадали дорослим про спеціальні номера телефонів: поліції, швидкої та пожежної допомоги. Це свідчить про те, що робота з безпеки життєдіяльності проводиться з дітьми на належному рівні.

   Систему організації роботи з безпеки життєдіяльності у ЗДО «Колобок» продемонструвала завідувач закладу Шуляк Т.В., представивши свою презентацію.

  Головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Осипенко Н.М. розповіла присутнім про організацію роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти

  Доповідач зауважила, що охорона життя дитини є пріоритетним завданням системи дошкільної освіти, реалізація якого сприяє збереженню та зміцненню здоров’я малюків, дає поштовх до його формування та відновлення. 

   Осипенко Н.М. також акцентувала увагу присутніх на основних аспектах організації та проведення тижня безпеки дитини у ЗДО. У своїй доповіді вона відмітила, що тиждень безпеки дитини проводиться з метою удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів щодо формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя як форма систематизації знань дітей про безпечне довкілля.

  Для практичного ознайомлення присутнім було показано перелік документів, що регулюють питання охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі дошкільної освіти.

  Дискусійною для аудиторії була запропонована орієнтовна тематика для проведення тижня безпеки дитини. Присутні гаряче обмінювалися думками, обговорюючи запропоновані теми та види занять.

   Доктор педагогічних наук, професор Кушнір В.М. дала дієві поради присутнім про те, як впоратися із депресивним станом і поганим настроєм, адже якщо людина добре себе почуває – це позитивно впливає на її діяльність.

  Інженер групи пожежно-рятувальних робіт, старший лейтенант служби цивільного захисту Сорока В.П. провів інструктивно-методичну бесіду на тему: «Вогонь друг та ворог», а також нагадав присутнім правила поводження у надзвичайних ситуаціях і як запобігти пожежі.

   Семінар проходив у дружній творчій атмосфері. Присутні отримали масу задоволення від проведеної роботи.« повернутися до списку новин