Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

Відзначення Дня Соборності України в Колодистенській ЗОШ І-ІІІ ступенів

            День Соборності  відзначається в Україні щороку 22 січня, на честь проголошення в цей день у 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Тоді незалежні частини України, що постали на уламках зруйнованих Російської та Австро-Угорської імперій, об'єдналися в єдину соборну і неподільну Українську державу. Український народ, що століттями був розділений між різними країнами, визволився нарешті з неволі і отримав можливість об'єднатися на своїй землі в цілісній Україні.

      22 січня до 100 – річчя Соборності України в Колодистенській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів:

 - Святкова лінійка «Соборна мати Україна — одна на всіх, як оберіг»

- Флешмоб «Єдина Україна»

- Краєзнавча презентація з історії української державності «На шляху до свободи та незалежності»

- Акція «Серця єднання»

- Покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченка

-  Книжкова тематична виставка «22 січня – День Соборності України»

- Перегляд фільмів: «Акт Злуки: відтворення історичної правди», «22 січня – День Соборності України» (9- 11 класи)

   За розкладом пройшли тематичні виховні години: «Ми – українці» в першому класі, «День Соборності України» з переглядом мультимедійних презентацій  в 2 класі, «На шляху до свободи та незалежності» в 3-5 класах, «100 облич Української революції» в 6-8 класах. Класні керівники підійшли до цього креативно і творчо. Учні не були сторонніми спостерігачами, а взяли активну участь: учні 5-11 класів підготували кольорові букви для шкільного флешмобу «Єдина Україна», учні 1-4 класів виготовили плакати «День Соборності України». Активно долучились до проведення заходів лідери учнівського самоврядування. Вони створювали презентації, зачитували повідомлення для однокласників, допомогли у підготовці до святкової лінійки  «Соборна мати Україна — одна на всіх, як оберіг».

       Заходи, проведені на цьому тижні, подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави, на сході України

 

 

Директор школи                                                                        С.А.Крижановська

 « повернутися до списку новин