Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

"Одягнімо вишиванки, друже, як одвічний предків оберіг!"

   21 травня вся українська спільнота святкує  День вишиванки. Українська сорочка є вічним джерелом натхнення для творчих особистостей.  Вона ввібрала в себе теплоту сонця і запах трави, шум гаїв і голубінь небес, всю розкіш землі і смуток чарівної пісні.

   Виховання патріотизму сьогодні, як ніколи актуально. І не тільки для системи освіти, а й держави вцілому. Важливим пріоритетом в роботі  педагогів ЦДЮТ є формування у своїх вихованців любові до Батьківщини, до її культурної спадщини, цінностей, поваги до традицій  українського народу.

   Цьогорічний День вишиванки у Центрі дитячої та юнацької творчості проходив під гаслом: "Одягнімо вишиванки, друже, як одвічний предків оберіг!"Мета заходу: об’єднати юних вихованців в прагненні носити вишитий одяг, популяризувати українські  традиції та звичаї. Діти радо підтримали дану ініціативу і з гордістю ділились світлинами у барвистих  вишиванках, з яких створено чудовий та проникливий відеоролик. Долучилися до флешмобу вихованці майже всіх гуртків і не лише художньо-естетичного циклу, але й шахісти, футболісти та хореографічні колективи.

   Чудовою піснею про мамину сорочку привітав усіх зі святом талановитий ансамбль ЦДЮТ «Дитячі барви » (керівник гуртка Олександра Кудріченко). Долучилися до свята та створили власні відеоролики з привітаннями вихованці хореографічного колективу «Зорепад», фольклорних ансамблів «Дзвіночки» та «Мальви», театральних гуртків «Вербиченька» і «Театральна вітальня».

В продовження теми відродження народних традицій,Валентина Альошкіна, керівник гуртка «Народні ремесла України», підготувала майстер-класз виготовлення поясу (ткацтво на дощечках), - «Як же вишиванка, без поясу?». АІрина Утяніна, підчас онлайн майстер-класу навчала вихованців створювати народну ляльку-забавлянку з природних матеріалів, у національному костюмі.

Також вихованці закладу  з цікавістю переглянули  пізнавальну та  змістовну відео-презентацію:«Вишиванка. Твій генетичний код», в якій  дізналися про  історію походження свята та  про значення вишиванки в житті кожного українця.

         Щиро вітаємо всіх зі святом! Поважаймо і шануймо народні традиції! Нехай життя буде яскравим та цікавим,  як  українські вишиванки!

 « повернутися до списку новин