Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

В Оршанці відбулися змагання юних друзів прикордонників

     8 жовтня на базі Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота в селищі Оршанець відбулися обласні змагання загонів «Юні Друзі Прикордонників».

    Цьогоріч за першість змагалися 23 команди.  Уманщину представляла збірна команда - учні Іванівської та Родниківської шкіл, які за підсумками роботи компетентного журі отримали ІІІ місце.

    На початку заходу призери минулорічних змагань мали честь підняти Державний прапор України та прапор ДПСУ. Також учасники змагань поклали квіти до пам’ятників героям-прикордонникам, які віддали своє життя, боронячи неприступність державних рубежів та до погруддя Героя України, генерал-майора І. Момота.

    Самі змагання відбулися у два етапи. Під час першого етапу на стройовому плацу юні друзі прикордонників пройшлися урочистим маршем з виконанням стройової пісні та речівки.

    Другий етап, що пройшов на польовому центрі забезпечення освітнього процесу, включав змагання зі слідознавства, воєнізовану естафету, розбирання/збирання автомата Калашникова, виконання практичних стрільб з автомата.

    Окрім того юні друзі прикордонників мали нагоду ознайомитися з сучасними технічними засобами охорони та спостереження, які використовують прикордонники.

     Також для дітей організовано екскурсію до музею навчального центру.« повернутися до списку новин