Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту В Бабанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

   27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.

   Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська першого українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

  В Бабанській загальноосвітній школі була проведений виховний захід – «Голокост нам треба пам’ятати». Яку підготували та провели учні 8 класу на чолі з класним керівником Рибак О.Д.  Діти вшанували пам’ять жертв Голокосту хвилиною мовчання. Також переглянули відео «День в історії. 27 січня Міжнародний День пам’яті жертв  Голокосту».

   Куць І.В. заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії  провела для учнів тематичний урок на тему  «Злочин проти людства». На якому учні переглянули документальний фільм «Освенцим – табір смерті». Діти на уроці не тільки згадали жертв людиноненависницької політики, але й засвідчили прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

   У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати…« повернутися до списку новин