Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

   День пам'яті жертв Голодомору — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно в переддень до його відзначення доєдналися колективи загальноосвітніх навчальних закладів району.

   У Шаринському НВК з 22 по 25 листопада було проведено такі заходи: покладання квітів до пам’ятного знаку – вшанування жертв Голодоморів, перегляд документальної кінострічки «Голодомор 1932-33 рр. в Україні», тематична шкільна виставка у шкільній бібліотеці «Український Голодомор в історії та літературі», літературна година (переказ уривків з роману Уласа Самчука «Марія»),  перегляд та обговорення художнього кінофільму «Голод» (за мотивами роману В.Барки «Жовтий князь»), історичні уроки «Голодомор мовою фактів», «Голодомор та його наслідки для українського суспільства», «Правові аспекти голодомору в Україні», участь у Всеукраїнській акції «Засвіти свічку».

   Інформаційну тематичну довідку, хвилини пам'яті та поетичні читання організували учні Родниківської ЗОШ.

   Учні Танського НВК вшанували пам'ять про загиблих проникливими віршами та хвилиною мовчання біля пам'ятника жертв Голодомору.

   У Дубівському НВК було проведено виховну годину «Ми низько голови схиляємо» і з хвилиною мовчання та малюванням свічки пам'яті.

   Учнівський та педагогічний колективи Посухівського НВК оформили пам'ятні куточки та виготовляли квітку пам'яті – незабудку.

   Сушківська та Бабанська ЗОШ провели естафету пам'яті «Засвіти свічку».

   Колектив Полянецької ЗОШ організував та провів такі заходи: книжкова виставка у шкільній бібліотеці «Голодомор – сумна сторінка в житті українського народу», естафета пам'яті «Незабудка», години спілкування «Голодний 33-й», «Гірка ціна хліба», інформаційні хвилини на уроках історії «1932 – 1933 роки – терор Голодомором», перегляд тематичних відеороликів, участь у Всеукраїнській акції «Засвіти свічку пам'яті замученим голодом на своєму вікні».

   В Іванівській ЗОШ та Краснопільській філії Родниківської ЗОШ було проведено виховні години, перегляди документальних фільмів, виготовлення незабуток та оформлено пам'ятні куточки.

   Пам'ятні поетичні читання та акцію «Засвіти свічку» провели учнівський та педагогічний колективи Доброводівського НВК.

   Вічна Пам'ять загиблим, замореним і безневинним душам та світлого щасливого майбутнього нашому новому молодому поколінню, яке не забуває події минулих літ!« повернутися до списку новин