Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

Звіт про проведення І і ІІ етапів ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2018/2019 навчальному році в Уманському районі

      9 листопада в усіх закладах загальної середньої освіти району проведено перший (шкільний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому (відповідно до Положення) взяли участь учні 3-11 класів, в кількості 670 учасників із 27  закладів.

    Для учнів старших класів проведено усний журнал «Віками творилася мова» (Колодистенська, Старобабанівська ЗОШ).

     Учні 8-9 класів з цікавістю переглянули презентацію про життя і діяльність Нестора Літописця, перегорнули сторінки віртуальної книжкової виставки «Перлини українського слова» (Іванівська ЗОШ, Косенівський НВК).

        Для учнів середньої ланки проводилися вікторини «Барви рідного слова», «У світі слова», «Мово рідна, слово рідне» (Колодистенська, Берестівецька, Текучанська, Черповодівська, Сушківська ЗОШ).

     Для учнів 5-6 класів проведено бібліотечні уроки «Твій пароль – рідна мова», «У світі книги», «Рідне слово» (Оксанинська, Бабанська, Родниківська, Ладижинська ЗОШ).  Школярі дізналися чимало цікавих фактів про українську мову, позмагалися у  конкурсах на знання рідної мови.

     Для учнів 5-9 класів закладів освіти району були проведені класні години «Рідна мова – справжнє диво», «Мова – духовне багатство народу..».

     Старшокласники Дмитрушківської ЗОШ були активними учасниками диспуту з питання вільного функціонування мови в українському суспільстві та піднесенню престижу української мови як державної.

    Інформація про проведені заходи висвітлювалася на сайтах закладів освіти району, відділу освіти, молоді та спорту Уманської райдержадміністрації та сторінках закладів у Фейсбуці.

     Найкраще конкурс був організований у Колодистенській, Старобабанівській, Родниківській ЗОШ імені Т.Г.Шевченка та Шаринському, Косенівському НВК.

     17 листопада на базі Родниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка проведено районний етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів 3-11 класів. Учасниками конкурсу стали 77 учнів: 11 учнів 3-го класу, 6 учнів – 4-го, по 7 учнів з 5-го і 6-го класів, 11 з 7-го класу, 9 з 8-го, 14 учнів 9-го, по 6 у 10 і 11 класах.

 

 

Методист РМК                                                                     Н.Д.Ткаченко« повернутися до списку новин