Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

Степан Павленко – Учитель, Людина, Поет

       Весна – пора поезії і розквіту. Мабуть  не дивно, що саме в цю прекрасну пору далекого 1949 року народився вчитель і письменник Степан Павленко

     З цієї нагоди в Бабанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів учителями української мови  організовано та проведено загальношкільний захід, присвячений   пам’яті Степана Онисимовича  «Степан Павленко – Учитель, Людина, Поет».

     Серед учасників були запрошені гості: Супрунець  Оксана Анатоліївна – голова районної ради, Павленко Ольга Петрівна – дружина   Степана Онисимовича, та колишні учні Степана Павленка.

     Біографія Степана Павленка тісно пов’язана із сільською школою. Їй  віддав понад три десятиріччя.  Як людина неординарна, писав вірші, педагогічні етюди, наукові й методичні статті, перекладав свого улюбленого Гейне.

     Учні школи виступили із декламаціями віршів Степана Онисимовича із збірки «Вічність така коротка». Павленко Ольга Петрівна прочитала оповідання та ознайомила з історією написання творів. 

     Під час виступу Оксана Анатоліївна наголосила, що ми повинні знати історію рідного краю, пам’ятати імена тих людей, які «несуть Україну у світ».

     Степан Павленко ніколи не боявся зізнатися у своїх слабкостях, але писав про них з іронією. Мав журналістський і редакторський хист – писав для багатьох видань, редагував не одну книжку і вивів у літературу не одного автора. Своєї ж книжки так і не видав. Свої найкращі сподівання пов’язував тільки з незалежною Україною. Без неї себе не мислив: “Так хотілося б, щоб світле перемагало у всьому, щоб наші діти й онуки стали нарешті щасливими.” Він був одним із тих, хто сповідував у житті ідеали добра без сподівання на будь-яку нагороду. Таким він залишиться назавжди у пам’яті всіх, хто його знав.« повернутися до списку новин