Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

Про відзначення Всесвітнього дня туризму в закладах освіти району

     Всесвітній день туризму  — свято, що відзначається щорічно 27 вересня з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв’язків між народами різних країн.

     У 2012 році Міністерство освіти і науки України, визнаючи туристсько-краєзнавчу роботу однією з найефективніших засобів формування здорового способу життя, розширення кругозору дітей та юнацтва та виховання моральних якостей молодого покоління, з метою активізації цієї роботи рекомендувало запровадити у закладах освіти проведення Дня туризму.

     У Бабанській ЗОШ заходи до Дня туризму проведено у вигляді змагань між учнями Оксанинської філії і Бабанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Діти показали свої вміння та навички на етапах «Купини», «Паралельні мотузки», «Метелик» та  «Маятник», «Переправа по колоді», «Переправа по мотузці з перилами» Команди почергово долали дистанції.

Учасники змагань на дистанції «Смуга перешкод»  пройшли всі етапи і вклалися в контрольний час, який визначався за найменшою сумою штрафів, отриманих за порушення та перевищення оптимального часу.

     У Собківському НВК проведено «День туризму». Захід організовано у вигляді конкурсних змагань між учнями 7-8 класів. Перед початком конкурсів  учні переглянули відеоролик про історію започаткування свята.   Кожен клас сформував команду у складі 4-х осіб. Команди почергово давали відповіді на поставлені питання, також їх ознайомлено із правилами складання рюкзака та палатки. Проведено інструктаж з техніки безпеки: як розпалювати та поводитися з вогнем. По закінченню заходу діти виготовили стінгазету «Туристичні місця світу».

     У Дубівському НВК організовано проведення репортажу по шкільному радіо. Тема дня «День туризму», проведено: майстер-класи «Орієнтування на місцевості за допомогою компасу». Теорія і практика, туристичний квест для учнів НВК по місцях мікрорайону, туристичні походи учнів «Буду я природі другом», організовано  відпочинок на природі «Мама, тато, я – щаслива і дружна сім'я».

     26 вересня у спортивній залі Родниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка учні змагалися в естафетному бігові з елементами туризму, відповідали на запитання вікторини.  

        Серед учнів 10-11 класів додатково відбувалися змагання на розкладання та складання наметів.

 « повернутися до списку новин