Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

   Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

   В рамках проведення цієї акції, учні Косенівського НВК взяли участь у флешмобі "Ми – проти насильства". Соціальний педагог, Бадьора Юлія Олександрівна, організувала онлайн-перегляд відеороликів для учнів, батьків та вчителів: "Батьківство в епоху цифрових технологій", вебінару "Протидія торгівлі людьми";конкурс малюнків "Наші долоні проти насильства".

 

   У Бабанській ЗОШ учні переглядали соціальні ролики "СТОП НАСИЛЬСТВО" "Розкажи дорослому, якому довіряєш", "Почни говорити". Також відбулися: конкурс малюнків “Ми проти насильства”; виставка літератури “Зупини насильство – захисти себе”; уроки толерантності та доброти “Доброзичливі стосунки з оточуючими” до Міжнародного дня людей з інвалідністю. В школі також був створений інформаційний стенд "16 днів проти насильства".

   У Полянецькій ЗОШ з ученицями 11 класу відбулося обговорення болючої, але дуже актуальної теми "Насилля над жінками та дітьми". Учням 5 класу провели корисні бесіди про домашнє насильство та шкільний булінг. Також в  рамках акції до Міжнародного дня боротьби з інвалідністю, дня боротьби з насильством та дня боротьби з ВІЛ СНІДом класними керівниками проведені бесіди, класні години, анонімні опитування, тренінги на теми:"Дружнє коло – ми проти насильства"(5кл.), "Добро лікує" (10 кл.), "Насильство в сім'ї" (9кл.,7кл.), "Вони такі ,як і ми"(8 кл.), "Разом здолаємо СНІД".

   Учням Сушківської ЗОШ було проведено флешмоб «Ці долоньки не для биття» (1-4 кл.), години спілкування «Законодавча відповідальність за булінг» (8-10 кл.), уроки Доброти (5-7 кл.), перегляд відеороликів «Молодь проти СНІДу», «Розкажи дорослому, якому довіряєш», перегляд презентації «9 грудня – Міжнародний день пам'яті жертв злочинів геноциду», конкурс малюнків «Я маю право».

   У Танському НВК провели акцію «Снід не обирає, обираєш Ти!», години спілкування «Протидія торгівлі людьми» і «Правила поведінки в інтернеті», уроки Доброти до Дня інвалідів та виховний захід «Права дітей».

   У Краснопільській філії Родниківської ЗОШ пройшли тематичні тренінги з переглядами відеороликів. Також учні виготовили інформаційні буклети.

   За планом роботиу Шаринському НВК було створено інформаційний дайджест «Я – проти насильства». Для оформлення цього стенду учні старших класів підготували листи-інформатори та антирекламу з розкриття даної теми. З учнями 1 – 11 класів було проведено анкетування «Явища шкільного та домашнього насильства».Для учнів 9 – 11 класів було проведено єдиний урок протидії торгівлі людьми з переглядом відеофільму «Станція призначення – Життя». 1 грудня весь світ відзначає міжнародний день боротьби зі СНІДом, тому шкільна родина долучилася до важливої всесвітньої проблеми. Із самого ранку у фойє школи учасники волонтерського загону «Милосердя» пропонували всім бажаючим приєднатися до акції «Стрічка проти СНІДу». Соціальний педагог  школи провела онлайн-тестування «Що я знаю про СНІД». У рекреації другого поверху була презентована виставка проектів на профілактичну тематику «Життя – найвища цінність». Соціальний педагог та педагог – організатор  з учнями 11 класу опрацювала пам’ятку «ВІЛ/СНІД – ти маєш знати!». На інформаційних годинах з теми «Все про СНІД», що провела вчитель основ здоров’я Нечаєва Л.С, школярі дізналися про низку профілактичних заходів, які допоможуть зберегти своє життя і здоров’я від небезпечної хвороби. Учні 10 класу стали учасниками заходу по боротьбі з СНІДом, а учнями 9 класу було виготовлено стінгазету.3 грудня у Міжнародний день інвалідів учні відвідали та допомагали своїм односельчанам з обмеженими можливостями. 7 грудня успішно пройшов квест для учнів5 – 6 класів «Подолаємо конфлікти дружною командою». Для учнів 11 класу було проведено заняття з елементами тренінгу «Попередження конфліктів у соціальних мережах».

   У Доброводівському НВК Міжнародна акція розпочалась з флешмобу «Наші долоньки проти насильства». Соціальний педагог Головчук Л.В., педагог-організатор Яцюк Л.І. провели виховні години «Попереджений - значить захищений!» та акцію «ВІЛ – не вирок». До уваги читачів був представлений інформаційний вісник  «Профілактика боулінгу серед підлітків», проведено години спілкування «Моя життєва позиція», також розміщена інформація  «Як захищені права дітей в Україні?». Педагоги провели анкетування учнів 7 – 11 класів, де тематика запитань була про поширені види насильства в школі. Найменші учні школи взяли участь у конкурсі «Наші долоні проти насильства». Для старшокласників було проведено тренінг «Проблема насилля та жорстокості стосується кожного».

   Акція закінчилась, але ми переконані, що результати спільної роботи учнів і педагогів дадуть плідні результати. Адже тільки у вільному демократичному суспільстві зі свідомими громадянами можливий успіх і процвітання кожної родини і держави в цілому.

ЗУПИНИМО НАСИЛЛЯ РАЗОМ!

 « повернутися до списку новин