Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

Фестиваль «Барви Великодня» у ЦДЮТ

     Великодні свята у кожній українській родині вважалися чи не найвеселішими  і найрадіснішими  весняними урочистостями, тому готувалися  до них з великою старанністю і чекали їх з трепетом.

     Виховання любові до України, поваги та шани до її культури, популяризація українських традицій є важливим напрямком роботи  працівників Центру ДЮТ. Тому напередодні  свята відбувся фестиваль «Барви Великодня», в рамках якого в Центрі  ДЮТ  було організовано виставку вихованців гуртків художньо-естетичного напряму. («Чарівний клубок» - Ткаченко О.І., «Вязання гачком» - керівник Грицик А.Б.,«Чарівна глина» - Романчук І.В., «Мяка іграшка» - Василевська Т.І., «Бісероплетіння» та «Українська вищивка» - Альошкіна В.Я., «Акварель» - Мамбик Ю.В.). На виставці були представлені тематичні малюнки, Великодні сувеніри, різнобарвні писанки  та традиційна українська вишивка.

     24 квітня 2019 рокувихованці керівників гуртків при Полянецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів взяли участь в організації та проведенні виховного заходу «Великодні дзвони».Утяніна І.П., керівник вокального гуртка, ознайомила присутніх з історією походження свята та його традиціями, а її вихованці майстерно продемонстрували виконання Пасхального пісноспіву.  Активну участь у святкуванні Великодня брали  вихованці гуртків «Театральна вітальня» (керівник Осіпенко Т.П.) та «Країна умільців» (керівник БудченкоЛ.В.).

     Готуючись до свята у Родниківській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка, умільці гуртка «Чарівна глина» під керівництвом Романчук І.В. оздоблювали посуд для освячення води, використовуючи техніки декупаж та глиняні прикраси.

     А вихованці студії образотворчого мистецтва у селах Косенівка та Доброводи опановували мистецтво писанкарства. Вовнянко І.В. ознайомила дітей з традиційною технікою розпису великодніх яєць.Адже, яйце, як і сонце -  символ життя, всього живого, бо з яйця народжується нове життя. «Доля світу залежить від того, скільки писанок розмальовують люди на землі щороку. Доки пишуть писанки, світ існуватиме», – так говорить легенда. Доки існуватимуть люди, що бережуть та примножують народні традиції, існуватиме народ та держава.

     Хочемо побажати нам усім добра, любові та ще й на той рік дочекатися світлого свята Пасхи в щасті та здоров’ї!« повернутися до списку новин