Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

«Нехай земля квітує всюди – природу збережемо, люди!» - екологічна акція за ініціативи Центру дитячої та юнацької творчості

«... День Землі - це день відповідальності перед нашою планетою, відповідальності перед людьми,  які її  населяють, перед самою природою, частиною якої ми є».
                                                                                   

С.П. Капіца

 

   22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання жителів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

   З метою привернути увагу вихованців ЦДЮТ до необхідності і важливості охорони природи і зробити щось корисне для довкілля,  в період з 22 по 29 квітня було проведено екологічну акцію на тему: “Нехай земля квітує всюди – природу збережемо, люди!”.  Юні вихованці щиро  підтримали дану  ініціативу і протягом  тижня радо  ділились світлинами,на яких вони висаджують дерева та квіти, доглядають за рослинами, прибирають сміття, займаються благоустроєм  території.

    Керівниками  гуртка “Акварель” Юлією Мамбик та «Студії  образотворчого мистецтва» Іриною Вовнянко організована цікава  віртуальна виставка кращих дитячих робіт на тему: «Нехай вічно квітує Земля!». В своїх малюнках  вихованці зобразили  природу своєї мрії – вічнозелені ліси, чисті та глибокі  ріки, розкішні луки, яскраве сонце,  квітучу та родючу українську землю. Також Іриною Вовнянко проведено он-лайн майстер класи: колаж-листівки: “Моя планета на всі 100%” та створення весняного пейзажу у стилі пуантизм.

   Вихованці  гуртків “Народні ремесла” під керівництвом  Альошкіної Валентини, хореографічний колектив “Зорепад” – Оксана Курченко, вокальний ансамбль “Мальви” – Утяніна Ірина приєднались до спільної справи та провели акції з благоустрою прибудинкових територій.

   Для збереження традицій та відпрацювання прийомів декоративно-прикладного мистецтва гуртківці створювали тематичні сувеніри, зокрема,із величезним задоволенням виготовили ляльку-забавлянку вихованці гуртка “Workshop”, а на гуртку “Чарівна глина” (керівник – Ірина Романчук) створювали весняного казкового метелика, яскраву бабку та штучні квіти.

   Щоб привернути увагу суспільства  до глобальних екологічних проблем світового масштабу вихованці гуртка ”Чарівна глина” (Бадрак Софія, Білокур Олександра, Войцеховська Анастасія, Баранюк Марія, Білокур Надія, Дячук Олександра та Бусуйок Тетяна) спільно з керівником Іриною Романчук завершили роботу над масштабною композицією під назвою: “ПЕКУЧИЙ БІЛЬ ПЛАНЕТИ”.В якій відображено більшість екологічних проблем людства сьогодні: нестачу питної води, від якої потерпає третина населення планети, забруднення Світового океану нафтопродуктами і як наслідок, – зникнення багатьох видів рослин і тварин; стрімке танення льодовиків, масштабну вирубку лісів; пожежі, від яких потерпають цілі континенти; спустошення надр землі проблему сміття; суцільні забудови і т.ін.

   Наші вихованці змушують усіх глибоко замислитись про те, а що буде далі...Що ми залишимо наступним поколінням? Земля – це величезний дар, ресурси якого буде неможливо використовувати вічно. Ми не зможемо врятувати планету,згадуючи про неї лише один день нарік. Цього явно недостатньо. Саме тому слід піклуватися про оточуюче нас середовище завжди.

   Робота педагогів ЦДЮТ буде і надалі  спрямована на виховання, формування та розвиток у юних громадян любові до рідної землі та її природи, працелюбності, що є запорукою майбутнього нашої держави.

 « повернутися до списку новин