Відділ освіти, молоді та спорту Уманської Районної Державної Адміністрації

Нарада з питань літнього оздоровлення у ЗДО

     20.05.2019 року на базі відділу освіти, молоді та спорту Уманської РДА відбулася нарада для завідуючих закладами дошкільної освіти. На нараді розглядалися питання літнього оздоровлення у закладах дошкільної освіти.

     Головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Осипенко Н.М. ознайомила  присутніх із нормативно-правовою базою з питань оздоровлення і зосередила увагу присутніх на тому, що діяльність ЗДО в літній період здійснюється відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» (ст.19), Положення про дошкільний навчальний заклад,  наказу Міністерства освіти і науки України від 07.02.2014 №121 «Про забезпечення права дітей на оздоровлення та відпочинок в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, підпорядкованих органам управління освіти», наказу управління освіти  №125 – осн. від 10.05.2017 р. «Про організацію літнього оздоровлення дітей у дошкільних навчальних закладах», наказу по закладу № 61-осн. від 30.05.2017 р. Кожен керівник та педагогічні працівники ЗДО повинні бути ознайомлені з цими документами, керуватись ними в роботі.

     Виступаюча також відмітила, що роботу ЗДО у літній період необхідно спрямувати на організацію змістовної, різноманітної діяльності з метою оздоровлення дітей, забезпечення їх активного відпочинку, закріплення і розширення уявлень про навколишній світ.

     Необхідно створити умови і забезпечити організацію різних видів діяльності дітей: ігрову, рухову, пізнавальну, мовленнєву, образотворчу, театралізовану, музичну, трудову. При цьому слід враховувати вік дітей, місце проведення, погодні умови.

       Гуцалюк Ю.І. презентувала роботу  Бабанського ЗДО «Ягідка»  під час літнього оздоровчого періоду. Доповідачка також відзначила особливості підготовки документації по літньому оздоровлення у ЗДО і, зокрема, плану роботи на літній оздоровчий період.  

     Доцент кафедри дошкільної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Поліщук О.В. розповіла завідуючим про цікаві новинки у проведенні спортивних розваг для дітей на період оздоровлення.

     На нараді також розглядалися питання домедичної допомоги в різних ситуаціях і небезпеки з приводу кліщів, правила поводження при укусах кліщів та як їх уникнути.

     При підведенні підсумків було відмічено, що сонце, повітря та вода особливо стають у нагоді влітку, але природні фактори можуть мати негативний вплив на дитячий організм, якщо ними зловживати, використовувати неправильно. Завдання дорослих – в повній мірі використати для зміцнення здоров’я та фізичного розвитку дітей умови літнього часу та запобігти можливій небезпеці. Це завдання успішно вирішується спільними зусиллями педагогічним, медичним, обслуговуючим персоналом та батьками.« повернутися до списку новин